Lajme

Zjarr pranë Gjirit të Hartës në Ksamil, flakët përfshijnë shkurret dhe pemët e kodrës

KSAMIL
Një zjarr ka përfshirë kodrën pranë plazhit të Gjirit të Hartës në Ksamil. Shkurre dhe pemë kanë marrë flakë teksa zjarri vijon prej disa minutash.

Pushuesit që kanë zgjedhur ditën e sotme të kalojnë disa orë në Gjirin e Hartës janë ndier të pashqetësuar teksa shohin tymin.

Gjithsesi zjarrfikësja e Sarandës ndodhet në vendngjarje dhe po punon për të shuar flakët.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button