Lajme

Zjarri shkrumbon kodrën me ullinj në Sarandë

Një zjarr masiv ka përfshirë një kodër me ullinj në fshatin Shelegar të Sarandës. Në pamjet e siguruara duket se zjarri rrezikon dy banesa që janë pranë vatrës.

Banorët e fshatit me mjete rrethanore dhe zjarrfikësja po punojnë për shuarjen e zjarrit, që nuk dihet nëse ishte i qëllimshëm, ndërsa dëmi është i konsiderueshëm.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button