Lajme

“Punime e zhurma që në 07.30 të mëngjesit”, Erion Braçe denoncon publikisht bashkinë e Tiranës

Zv.kryeministri Erion Brace eshte ankuar publikisht per zhurmat dhe ndertimet ne Tirane.

Sipas Braces, ndonese eshte dite e shtine dhe ora 7.28, ne Tirane ndertohet me ritem te plote dhe zhurmat jane te tilla qe nuk lejojne banoret te flene.

Brace shkruan se kjo situate ndodh ne nje kohe qe muzika eshte e ndaluar qe prej oreve te mbremjes.

Ne Tirane vitet e fundit eshte kthyer ne fenomen shqetesues zgjerimi i siperfaqeve te ndertimit nderkohe qe bashkia u jep leje 24 oreshe kompanive. /lajmifundit.al

Denoncimi i Braces:

Ora 7.28, e shtune!
Miremengjes!
Ashtu eshte, fiks sic e mendoni!
I pyeta dhe me thane:
MUZIKA ESHTE E LEJUAR DERI
NE OREN 23.00!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button