Lajme

U kap në makinë me…, policia tjetër njoftim për arrestimin e djalit të Azem Hajdarit

Policia e shtetit ka dale serish me nje deklarate ne lidhje me arrestimin e djalit te Azem Hajdarit ne Elbasan.

Pavaresisht se edhe mbremjen e djeshme u publikua nje tjeter njoftim, policia beri te ditur serish sot se:

Specilaistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasit:

Azem Hajdari (i biri), 23 vjeç, dhe E.Gj., 21 vjeç, banues në Tiranë, pasi në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, gjatë kontrollit të mjetit tip “Audi”, me të cilin po qarkullonin shërbimet e Policisë gjetën një sasi e vogël lënde narkotike e dyshuar e llojit cannabis sativa.

Në cilësin e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, dy aparate celular dhe automjeti.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button