Lajme

Covid-19 godet Japoninë, raportohen 2,848 raste pozitive në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në Japoni paraqitet shumë shqetësuese. Mësohet se në 24 orët e fundit, në Tokio janë raportuar 2, 848 në raste. Sipas autoriteteve shëndetësore, ky është më i lartë i të infektuarve prej muajsh. Aktualisht, në Tokio po mbahen Lojrat Olimpike, duke menduar se pikërisht kjo është shkaktarja për rritjen e rasteve.

Ndërkohë, mediat lokale, kanë shkruar se numri i rasteve të reja, pritet të shkojë në 3,000. Mediat rikujtojnë se Japonia, që nga fillimi i pandemisë ka regjistruar 870,445 raste dhe 15,129 viktima.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button