Lajme

I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë, kujdes mos dilni në diell

Diten e sotme vendi ynë do te ndikohet nga masa ajrore të thata dhe të nxehta me origjinë nga Afrika e Veriut.

Moti pritet te jete i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në orët e mesditës.

Era pritet te fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi 1-8m/sek dhe pritet te sjellë valëzim të ulët të forcës 0-1 ballë.

Temperaturat do te regjistrohen me vlera nga 20 grad celcius ato minimale deri në 41 gradë Celcius në vlerat maksimale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button