Lajme

Shpërthimi në Gjermani, humb jetën një person, shkon në 16 numri i të plagosurve

Detaje të reja janë zbardhur nga shpërthimi i fabrikës kimike në Gjermani një ditë më parë.

Mësohet se nuk ka mundur të shpëtojë 1 person, identiteti i të cilit nuk është bërë me dije, ndërsa janë plagosur 16 persona. Ende është mister shkaku i ngjarjes.

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur në Leverkusen, ndërsa shpërthimi ka pushtuar qiellin me re të zeza. Pas kësaj situate, autoritetet kërkoi nga qytetarët që të mos dalin nga shtëpia, duke mbyllur dyer dhe dritare.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button