Sport

Laci shkruan historinë në Rumani, kualifikohet në Conference League

Ekipi shqiptar i Laçit ka arritur një rezultat historik duke u kualifikuar në turnin e radhës të Conference League, duke eliminuar për më shumë një kundërshtar potencialisht shumë më i fortë si rumunia Universitatea e Kraiovës.

Ekipi që në Shqipëri kishte fituar 1-0, arriti një barazim pa gola, duke treguar një maturitet të admirueshëm në fushë, ku ka rrezikuar disa herë portën rumune, dhe nuk ka shënuar për disa raste të shpërdoruara nga sulmuesi Guindo.
Protagonist i ndeshjes edhe portieri laçian Alen Sherri, autor i disa pritjeve vendimtare. Rumunët arritën të shtonin presionin vetëm në fund, në një ndeshje që pati një kohë shtesë të gjatë, citon a2.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button