Lajme

Tragjike në Kaliforni, rrëzohet një avion, humbin jetën 6 persona

Një aksident tragjik ka ndodhur në Kaliforni, SHBA dy ditë më parë. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se një avion rrëzua në një fushë golfi në zonën e liqenit Tahoe dhe për pasojë humbën jetën 6 persona që ishin në bord, 4 pasagjerë dhe dy tjerë në zonën e shërbimit. Avioni ka marrë flakë direkt sapo u përplas. Gjithashtu, mediat shkruajnë se identiteti i viktimave nuk është bërë me dije, po ashtu, edhe shkaku i kësaj tragjedie.

Ndërkohë, autoritetet lokale bënë me dije se ngjarja ndodhi ndërsa piloti për përpiqej të ulej në aeroportin Trucke-Tahoe.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button