Lajme

Përdhunim, kanosje dhe drogë, policia greke arreston 2 shqiptarë

Policia greke ka vënë në pranga 2 shqiptarë, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Mediat greke shkruajnë se ka rënë në pranga një 44-vjeçar në Follorinë, pasi akuzohet për përdhunim, kanosje dhe plagosje. Mësohet se këto ngjarja kanë ndodhur në kohor nëntor 2016 shtator 2020 në Greqi.

Në pranga ka rënë edhe një tjetër shqiptar. Mësohet se 42-vjeçari ishte shpallur në kërkim, pasi akuzohet për trafikimin e një sasie të madhe droge të kapur në korrik 2011 në Janinë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button