Lajme

Resorti ku po qëndronin rrezikohej nga zjarri, turistët “braktisin” pushimet në Turqi

Turistët në bregdetin jug të Turqisë kanë braktisur pushimet, pasi zjarri është shumë pranë restortit ku ata po bëjnë pushimet. Të paktën kështu kanë treguar pamjet që po ata vetë kanë publikuar në rrjetet sociale.

Zjarri prej ditësh ka pushtuar Turqinë, duke u përhapur me shpejtësi, pasi u favorizuan nga era e madhe.

Zjarrfikëset ndodhen në zonë dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, ndërsa kanë shtuar, se neutralizimi i tyre është mjaft i vështirë. Ndërkohë kanë ndërruar jetë 4 persona dhe janë djegur mijëra hektarë tokë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button