Kosova

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë, ministri i Shëndetësisë del sot në konferencë

Ditën e sotme, ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Arben Vitia, do të dalë në konferencë për media. Lajmin e bëri me dije ministria, ku njofton se konferenca do mbahet në orën 13:00. Ndërkohë, mediat kosovare shkruajnë se shkak për këtë konferencë mund të jetë dhe rritja e ndjeshme e rasteve me Covid-19. Gjithashtu, në Kosovë prej javësh është futur varianti “Delta”.

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia do të mbaj sot ( e premte, 30 korrik 2021) konferencë për media. Konferenca do të mbahet në ora 13:00, në Ministri të Shëndetësisë”, thuhet në njoftimin e MSh-së.

Më herët, ministria dhe zyrtarë të lartë kanë bërë thirrje që qytetarët të marrin vaksinën.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button