Sport

Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, Luiza Gega kualifikohet për në finale!

Atletja shqiptare Luiza Gega është kualifikuar në finalen e 3000 metrave me pengesa në Lojërat Olimpike.

Costume That Makes Actresses Beneath Practically Unrecognizable

Gega ka shënuar kohen 9:23:85, duke u renditur e pesta në baterinë e dytë, rezultat ky që e kualifikon direkt në finalen e madhe të 4 gushtit.

Beteja me flakët në Greqi, raportohet për 16 të lënduar
Ky është një rezultat fantastik pasi për herë të parë Shqipëria kalon në finalen e garave të atletikës në Olimpiadë.

Gega ka përvojë ndërkombëtare, pasi ka fituar medalje të artë e të argjendtë në Lojërat Mesdhetare, medalje argjenti në Europian dhe medalje bronzi në Universiadën e Verës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button