Lajme

Moti sot vjen me surpriza sot, ja sa gradë shënon termometri

Moti në vendin tonë ditën e sotme do dominohet nga kthjellimet, ndërsa në pjesën e dytë të ditës, do ketë vranësira të lehta dhe të përkohshme. Ky mot sipas MeteoAlb, do jetë në zonat malore. Më pas, në mbrëmje dhe në orët e natës, do largohen vranësirat duke mbizotëruar kthjellimet.

Ndërkohë, sipas MeteoAlb, temperaturat do rritën në mëngjes dhe mesditë, me një luhatje nga 19 deri në 40 gradë celcius. Ndërsa era do fryjë me shpejtësi 38 km/h nga perëndimi dhe jug perëndimi, duke shkaktuar dallgëzim në det 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button