Lajme

Tragjike në Alaskë, rrëzohet avioni si pasojë e mjegullës, vdesin pasagjerët dhe piloti

Një aksident tragjik ka ndodhur në Alaskë një ditë më parë. Mediat vendase shkruajnë se një avion është rrëzuar dhe për pasojë kanë humbur jetën 6 persona, 5 pasagjerë dhe piloti. Autoritetet përkatëse dyshojnë se shkaku i aksidentit tragjik mund të ketë qenë mjegulla.

Ndërkohë, mediat bëjnë me dije se avioni me pasagjerë ishte nisur në një udhëtim për një javë nga Seattle për në Alaskë.

Gjashtë persona kanë humbur jetën pas rrëzimit të një avioni në Alaska. Në bordin e avionit ndodheshin pesë pasagjerë dhe një pilot. Sipas Rojës Bregtare, shkaku i rrëzimit të avionit besohet të ketë qenë mjegulla.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button