Lajme

Rrihet në mes të rrugës dhe rrëmbehet gruaja në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sëfundmi në Tiranë, ku një 39-vjeçar fillimisht dhunoi në rrugë dhe më pas rrëmbeu me makinë ish-bashkëshorten e tij. Policia bën me dije se ngjarje ndodhi më datë 4 gusht, ku pasi e ka rrahur, ai e ka futur me dhunë ish-gruan duke e rrëmbyer.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë ndalimin e shtetasit E. H., 39 vjeç, i shpallur në kërkim për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Vetëgjyqësia”, pasi me datë 04.08.2021, ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish bashkëjetuses dhe më pas i ka marrë mjetin dhe është larguar”, bën me dije policia.

Policia është njoftuar menjëherë pas ngjarjes duke kapur 39-vjeçarin, i cili tashmë duhet të përgjigjet para organeve të drejtësisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button