Lajme

Fluks në Qafë- Thanë dhe Kapshticë, mbi 12 mijë turistë kanë hyrë dhe kanë dalë në Shqipëri gjatë fundjavës

Të paktën 12, 169 turistë janë futur dhe kanë dalë në Shqipëri këtë fundjavë nga Kapshtica, duke shënuar kështu numrin më të lartë të lëvizjeve gjatë këtyre ditëve. Sipas drejtorisë vendore të kufirit dhe vendimit, në 24 orët e fundit kanë hyrë 4963 qytetarë dhe kanë dalë 1960 të tjerë.

Gjithashtu fluks ka pasur edhe në Qafë- Thanë, ku është parë një trafik i dendur në dy anët e kufirit me Maqedoninë e Veriut vazhdon të jetë i lartë. Mësohet se fluksi ka qenë i lartë edhe në hyrje, edh enë dalje. Sipas drejtorisë vendore, në pikat kufitare të Qafë- Thanës kanë hyrë , 6382 të huaj dhe 3860 shtetas të huaj dhe shqiptarë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button