Show-Biz

Nuk arriti të fitojë betejën me kancerin, vdes në moshën 70-vjeçare aktorja amerikane

Pas një betejë të fortë me kancerin, ka ndërruar jetë aktorja Markie Post. 70-vjeçarja njihet për një sërë filmash me famë botërore. Lajmin e hidhur e ka dhënë menaxherja e saj, duke treguar se aktorja nuk arriti ta fitojë betejën, edhe pse u përpoq shumë.

Ajo njihet për filmat si “Night Court” dhe “The Fall Guy”, shfaqet si “CHiPs”, “Barnaby Jones”, “The Incredible Hulk”, “The Lazarus Syndrome”, “Buck Rogers in the 25th Century” dhe “Hart to Hart”. Ajo ka lënë pas bashkëshortin dhe dy vajzat.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button