Lajme

Termometri shënon 40 gradë ditën e sotme, ja çfarë parashikojnë meteorologët

Moti në vendin tonë do dominohet nga kthjellimet dhe vranësirat. Sipas MeteoAlb, vranësirat do përqëndrohen më shumë në zonat malore të vendit, që në orët në vijim mund të krijohen mundësi për reshje të izoluara.

Sa i përket temperaturave, sot shihet një rritje në 40 gradë, ndërsa do ketë një luhatje ditore nga 17 gradë celcius. Sipas MeteoAlb, era do të fryjë me shpejtësi 40km/h, në veri perëndim, duke krijuar dallgëzim në det 3-4 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button