Lajme

Ndezi zjarr por i doli nga kontrolli, marrin flakë pyjet e Burrelit, nën hetim një person

Një person është nën hetim për zjarrëvënie që më pas dogjën pyjet e Burrelit. Gëzim Pali, banues në Mat, pasi dyshohet se pranë varrezave të qytetit Burrel, ka ndezur zjarr dhe si pasojë është djegur një sipërfaqe tokë pyjore.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button