Lajme

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Kthjellime dhe vranësira, kështu parashikojnë meteorologët motin për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas MeteoAlb, pjesa e parë e ditës do jetë me vranësira në zonën malore, ndërsa në pjesën e dytë, do theksohen.

Në pjesën e dytë të ditës, pjesa e tjetër e vendit do jetë me kthjellime. Temperaturat do rriten në mëngjes por do ulen sërish në ëmngjes, nga 17 deri në 39 gradë. Era do fryjë 30 km/h nga drejtimi veri perëndimor, duke krijuar dallgëzim në det 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button