Bota

Sulm me armë në Britaninë e Madhe, vriten pesë persona, mes tyre edhe një 5-vjeçare

Një sulm me armë ka ndodhur në një lagje të Britanisë së Madhe, ku për pasojë kanë mbetur të vdekur 5 persona, mes tyre edhe një e mitur. Mediat vendase shkruajnë se autori i krimit, i cili ka ndërruar jetë gjatë sulmit, sulmoi familjen dhe plagosi dy kalimtarë.

Nuk duhen shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë, por sipas autoriteteve nuk është vepër si pasojë e terrorizmit. Mësohet se të vdekur kanë mbetur 3 gra, dy burra, mes tyre autori gjithashtu dhe një vajzë 5-vjeçare.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button