Lajme

Tërmeti me magnitudë 7.2 i shkallës Rihter godet Haitin, shemben shumë banesa

Një tërmet i rëndë me magnitudë 7.2 i shkallës Rihter ka goditur Haitin.

Lëkundjet janë ndier përtej detit të Karaibeve teksa raportohet për dëme të mëdha.

Njerëzit kanë ikur nga shtëpitë dhe ndërtesat e tyre menjëherë pasi rrezikohen të shemben.

Edhe pse tërmeti është i fortë, Sistemi i Alarmit në SHBA ka deklaruar se nuk ka rrezik për tsunam.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button