Lajme

Përmbyset autobuzi në Hungari, vdesin 8 persona, plagosen 48 të tjerë

Një aksident tragjik ka ndodhur në Hungari ditën e sotme. Mediat vendase bëjnë me dije se një autobuz me pasagjerë është përmbysur e për pasojë kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa janë plagosur 48 të tjerë. Sipas policisë, autobuzi u përplas pas përmbysjes me një urë.

Sipas raportimit, shumë prej personave të plagosur janë në rrezik për jetën. Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e mëngjesit të sotëm, dhe policia ndodhet në vendin e ngjarjes për të hetuar shkakun e ngjarjes së rëndë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button