Lajme

Drogë e armë, Policia aksion në Vlorë, arrestohen 2 persona

Policia e Vlorës ka vendosur në pranga 2 shtetas, të akuzuar për vepra të ndryshme penale.

Një nga të arrestuarit është 34-vjeçari nga Selenica L. Xh. Ai është vendosur në pranga pasi gjatë kontrolleve në banesë i janë gjetur një armë gjahu teke dhe 35 kapsolla detonatorë.

Gjithashtu, është arrestuar në flagrancë edhe E. T., 28 vjeç, pasi i janë gjetur sasi kanabisi të ndarë në doza, e gati për shitje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

DVP Vlorë

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Vihen në pranga 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Selenicë, arrestuan në flagrancë shtetasin L. Xh., 34 vjeç, banues në Selenicë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 1 armë gjahu teke dhe 35 kapsolla detonatore.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, arrestuan në flagrancë shtetasin E. T., 28 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, u gjetë dhe u sekuestrua një sasi lendë narkotike kanabis, e ndarë në doza, gati për shitje.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button