Lajme

Vazhdojnë temperaturat e larta. Njihuni me parashikimin e motit për sot

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe temperatura të larta VIJOJNE të DOMINOJNEnë të gjithë republikën e shqipërisë gjatë paradites. Parashikohet që pasditja të lër me kthjellime bregdetin dhe zonat e ulta por vranësira të lehta do të shfaqen në zonat lindore NDERSA shira të papërfillshëm rrezikohen sërisht në skajin verior.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes por ulen në mesditë duke u
luhatur vlerat ekstremale ditore nga 19°C mëngjesi deri në 37°C mesdita. Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button