Lajme

Delta” gjunjëzon Rusinë, 820 qytetarë ndërruan jetë në 24 orët e fundit

Situata e Covid-19 në Rus isa vjen dhe po përkeqësohet. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se varianti “Delta” ka shkaktuar 820 viktima për vetëm 24 orë, duke alarmuar vendin. Autoritetet shëndetësore, në raportin ditor të publikuar, kanë bërë me dije se në 24 orët e fundit, janë rritur ndjeshëm edhe rastet positive. Bëhet fjalë për 19, 630 persona të infektuar.

Autoritetet ritheksojnë se e gjithë kjo situatë vjen pas përhapjes së variantit “Delta”, që përbën një rrezikshmëri të madhe. Moska vijon të jetë qyteti më i prekur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button