Lajme

Furgoni bie në humnerë në Gjirokastër, 5 viktima, vetëm një i mbijetuar

Një furgon ka dalë nga rruga mesditën e sotme në aksin Sarandë-Gjirokastrës, te Qafa e Muzinës duke përfunduar në greminë.

Mësohet se të paktën 5 persona kanë humbur jetën nga ky aksident tragjik dhe vetëm një ka arritur të mbijetojë.

Në furgon raportohet se ka ende persona të bllokuar, ndërsa nuk dihet numri dhe gjendja e tyre shëndetësore.

Policia dhe ambulanca ndodhen pranë vendit të ngjarjes pas sinjalizimit për aksidentin e rëndë.

Policia është lajmëruar nga banorët e zonës, të cilët janë nisur menjëherë në ndihmë të aksidentuarve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button