Sport

Sot do hidhet shorteu i Champions League, Champions League 2021- 2022 do marrë jetë

Në orën 18:00 do të hidhet shorteu i Champions League, për fazën e grupeve. Shorteu do hidhet në Stamboll, ndërsa në “garë” do jenë 32 skuadra, që do të ndahen në 8 grupe me 4 ekipe secila. Sipas njoftimit të UEFA-s, ndeshjet e para do luhen më 14 dhe 15 shtator.

Në shorte do jenë 4 vazo:

Vazo 1; Atletico Madrid; Bayern Mynih; Chelsea; Inter; Lille; Manchester City; Sporting Lisbonës; Villarreal

Vazo 2; Barcelona; Dortmund; Juventus; Liverpool; Manchester United; PSG; Real Madrid; Sevilla

Vazo 3; Ajax; Atalanta; Lajpcig; Porto; Zenit; Benfica; Shakhtar Donetsk; Salzburg

Vazo 4; Beshiktash; Klub Bryzh; Dinamo Kiev; Milan; Wolfsburg; Young Boys; Malmo; Sherif Tiraspol

Ndërkohë, dihet se në grupet e Champions League nuk mund të ndeshen ekipe nga i njëjti shtet. Fituesi në fuqi është Chelsea ndërsa finalja e këtij edicioni luhet në Shën Petërburg.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button