Bota

ISIS vret 90 persona në aeroportin e Kabulit, plagosen 150 të tjerë

Sulmet terroriste të ISIS në aeroportin e Kabulit vijojnë, ndërsa mësohet që ka shkuar në 90 numri i viktimave, dhe janë plagosur 150 të tjerë.

Mësohet se në mesin e viktimave janë edhe fëmijë, gjithashtu edhe forcat e sigurisë amerikane.

Sipas mediave ndërkombëtare, janë vrarë të paktën 13 ushtarë amerikanë, gjatë përplasjes me ISIS.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button