Lajme

Mot i qëndrueshëm dhe temperatura të ulëta, ja parashikimi për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme pritet të jetë i qëndrueshëm, duke diktuar gjëllime dhe vranësira kalimtare. Sipas MeteoAlb, pjesa e dytë e ditës dhe orët e mbrëmjes do ketë vranësira, ku më të dukshme do jenë në gjysmën lindore të Shqipërisë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do ulen në mëngjes por do rriten në mesditë, me një luhatje ditore nga 10 në 30 gradë celcius. Ndërkohë era do fryjë me shpejtësi 35 km/h, nga veriperëndimi, ndërsa do krijohet 3 ballë dallgëzim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button