Sport

Real Madrid nuk dorëzohet, ofron 200 milionë euro për Kylian Mbappe

Pas performancës së shkëlqyer të Kylian Mbappe një natë më parë, Real Madrid e ka rritur ofertën, drejtuar PSG. L’Equipe shkruan se kjo është e oferta e fundit që spanjollët do bëjnë për 23-vjeçarin, duke shpresuar se nuk do marrin një përgjigje negative.

Kujtojmë se më herët spanjollët ofruan 160 milionë euro, që u kritikua nga parisienët, më pas oferta 170 milionë euro+ 10 milionë bonuse u duk se nisi negociatat mes vendeve.

Por duket se PSG do e injorojë këtë ofertë. Tekniku i PSG tha një ditë më parë pas ndeshjes se Mbappe është i çmuar dhe presidenti nuk do e lejojë shitjen e tij.

Kujtojmë se në ndeshjen e mbrëmshme kundër Reims, Mbappe shënoi dy gola.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button