Lajme

Në mesnatë përfundoi numërimi, ja kush janë 15 anëtarët e rinj të Kryesisë së PD

Numërimi i fletëve të votimit në PD ka përfunduar pak pas mesnatës. Nga ky proces kanë dalë 15 emrat më të votuar, duke u zgjedhur kështu si anëtarët e rinj të Kryesisë së Partisë.

Mësohet se emrat më të votuar janë: Gert Bogdani; Tomorr Alizoti; Agron Gjekmarkaj; Ervin Salianji; Flamur Noka

Oerd Bylykbashi; Kreshnik Çollaku; Aldo Bumçi; Fitim Zekthi; Luan Baçi dhe Gent Strazimiri në balotazh (Shorti vendosi që Gent Strazimiri, të jetë anëtar)

5 anëtaret femra: Oriola Pampuri; Dhurata Çupi; Juela Hamati; Taulanta Jaupi; Lindita Metaliaj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button