Rajoni

Greqia nuk gjen qetësi, goditet sërish nga një tërmet, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 3.2 goditi rajonin 26 km në veriperëndim të Arvi në Kretë.

Thellësia fokale ndodhet në 5 km.

Arvi është një fshat bregdetar në Bashkinë Viannos në krahinën homonime. I përket Departamentit Komunal Amira. Vendndodhja e tij është në një luginë të gjelbër të bananeve në Detin Libian dhe distanca e tij nga Heraklion është 78.5 km.

Greqia prej ditësh tashmë po përballet me një aktivitet të shtuar sizmik.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button