Sport

Shqipëria triumfon ndaj Hungarisë, goli i Brojës nderon Kombëtaren

Shqipëria ka arritur të fitojë përballjen me Hungarinë, në minutat e fundit të ndeshjes falë golit të Armando Brojës.

Goli ka ardhur në minutën ’87 duke zhbllokuar rezultatin pak para përfundimit të ndeshjes.

Goli ka gëzuar zemrat e tifozëve, të cilët po e prisnin një gol nga kombëtarja jonë.

Kombëtarja kishte disa minuta që po provonte të shënonte një gol, por për mbi 80 minuta nuk ia doli.

Kjo fitore i jep 3 pikë Shqipërisë dhe ngjitet në vendin e dytë në grup.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button