Lajme

Kthjellime, vranësira dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë do dominohet nga vranësirat dhe kthjellimet. Sipas MeteoAlb, kështu do jetë pjesa e parë e ditës, ndërsa pas mesditës pritet që të ketë reshje në jug- juglindje të vendit. Ndërkohë, pasditja pritet të sjellë përmirësim gradual të motit, duke mbizotëruar kthjellimet.

Temperaturat e ajrit, sipas MeteoAlb, do luhaten 13°C mëngjesi në juglindje deri në 31°C. Era do fryjë mesatarisht me shpejtesi 35 km/h, nga drejtimi kryesisht Verior-Veriperëndimor ndërsa në det krijohen dallgë 2 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button