Lajme

Ditë zie në Itali, një stuhi shkaktoi vdekjen 2 personave në rrugë, plagosen 9 të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në një ishull të Pantelleria, në Itali.

Mediat vendase shkruajnë se një stuhi e fuqishme ka shkaktuar trazira në rrugë, ku për pasojë kanë vdekur 2 persona dhe janë plagosur 9 të tjerë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në zonën mes Campobello dhe Cala Cinque Denti, ku sipas mediave janë shkatërruar dhe shumë makina.
Mësohet se viktimat ishin në bondin e makinave të tyre dhe stuhia i ka nxjerrë me forcë, duke i shkaktuar vdekjen.

Sipas mediave, viktimat janë një punonjës zjarrfikës 47 vjeç dhe një pensionist 86 vjeçar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button