Lajme

Rama nxjerr pamjet nga Teatri i Operas: Me padurim pres ngritjen e perdes së skenës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamje nga godina e rikonstruktuar e Teatrit të Operas dhe Baletit.

Rama thotë se mbrëmjen e 15 shtatorit në këtë skenë do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur më pas majat e botës.

Mirëmëngjes dhe me padurimin e ngritjes së perdes së skenës së Teatrit të Rilindur Kombëtar të Operas e Baletit, ku në mbrëmjen e 15 shtatorit do të ngjiten artistë që u rritën aty për të kapur majat e botës, por edhe artistë të huaj të atyre majave të botës, ju uroj të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button