Lajme

Shkëputet ashensori i pallatit në Tiranë, dy gra të lënduara

Dy qytetare nga Tirana jane lenduar si pasoje e renies se ashensorit ne pallatin ku banonte.

Policia ben me dije se ngjarja ka ndodhur ne zonen e Astirit.

Njera nga te demtuarat eshte ende ne spital nen kujdesin e mjekeve ndersa tjetra ka marre mjekim dhe eshte kthyer ne banese pasi ndodhet jashte rrezikut.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 12.09.2021, rreth orës 00:05, në Astir, dyshohet se në një pallat është shkëputur ashensori.

Si pasojë është dëmtuar shtetasja M. Q, e cila pas marrjes së mjekimit, u largua për në banesë, dhe një shtetase tjetër, ende e paidentifikuar e cila ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna nga grupi hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button