Bota

Miliarderi më i pafatë në botë, humbi 27 miliardë dollar njëherësh

Indeksi i Miliarderëve të Bloomberg ka bërë me dije se fundmi se miliarderi kinez, Colin Huang ka humbur së fundmi 27 miliardë dollarë. Ai është themeluesi i gjigantit kinez ‘Pinduoduo’ dhe një nga biznesmenët më të pasur në botë.

Sipas Indeksit, Colin Huang në një moment krijoi 45 miliardë dollarë, duke e vendosur atë prapa njerëzne më të pasur të Kinës, Ma Huaten, Tencent Holdings Ltd. dhe Jack Ma i Alibaba Group Holding Ltd. Por, pa kuptuar, ai humbi plot 27 miliardë dollarë, shuma më e madhe që ka kanë humbur miliarderët nëpër botë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button