Lajme

Zjarr në Pogradec, përfshihet nga flakët sipërfaqja me shkurre në Qafë Plloçë

Një vatër e re zjarri është regjistruar në Qafe Plloçë, Pogradec.

Mësohet se është përfshirë nga flakët një sipërfaqe prej rreth 5 dynymësh me shkurre.

Në zonë kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe punonjës të shërbimeve të cilët kanë bërë të mundur shuarjen e zjarrit duke mos lejuar përhapjen e tyre.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button