Lajme

5 viktima nga COVID-19 dhe 160 raste të reja në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën pesë persona dhe janë konfirmuar 160 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Konfirmimi i këtyre rasteve ka ardhur pas testimit të rreth 5 mijë mostrave.

Nga 4.904 testime, 160 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 5 raste të vdekjes. Sot janë shëruar 1.039 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 149.820. Në total numri i rasteve aktive është 6.751”, ka njoftuar Ministira e Shëndetësisë.

Ministria ka njoftuar edhe për shërimin e mbi 1 mijë pacientëve dhe vaksinimin e mbi 16 mijë qytetarëve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button