Lajme

Mot i qëndrueshëm dhe i kthjellët, ja parashikimi për ditën e sotme

Një moti i qëndreshëm do përfshijë vendin ditën e sotme. Sipas Meteoalb, ky mot do nisë që në orët e para të mëngjesit, duke pësuar me disa kthjellime dhe vranësira të pakta në zonën lindore. Në pjesën e dytë të ditës, pritet të largohen vranësirat që të mbizotërojë kështu moti i kthjellët.

Temperaturat sipas MeteoAlb do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 27°C. Era do të fryjë mesatare në bregdetin e Adriatikut dhe e fortë në jon duke arritur shpejtësinë 50 km/h nga drejtimi Verior – Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button