Lajme

Temperaturat e ajrit mbeten kostante, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti do të paraqitet me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta, POR kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat malore. Gjatë orëve të pasdites, vranësirat e lehta do të përfshin pjesën më të madhe të vendit, POR bregdeti do të vijojë me mot të kthjellët edhe në orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke u luhatur nga 7°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësinë 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Kosova
Republika e Kosovës do të jetë në mbizotërimine motit të kthjellët në një pjesë të mirë të ditës. POR mesdita sjell kalim vranësirash të lehta, të cilat nuk do të
mund të krijojnë reshje në vend. Pritet që orët e mbrëmjes ti largojnë vranësirat nga pjesa më e madhe e Kosovës.

Maqedonia e Veriut
Moti i qëndrueshem vijonë të DOMINOJ territorin e MV, duke berë që vendi të jetë kryesishtë me kthjellime. POR herë pas here vranësirat do të behën përkohësisht të dukshme, ndërsa mundësit për të patur reshje në territor janë thuajse.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button