Rajoni

Tërmeti në Greqi, shënohet viktima e parë, 2 të tjerë ende të bllokuar nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që goditi ishullin e Kretës mëngjesin e sotëm, duket se ka shënuar një viktimë.

Sipas mediave greke, një punëtor i kishës së Profetit Ilia, është gjetur i vdekur nën rrënoja, ndërsa 2 persona të tjerë, vijojnë të jenë ende të siguruara.

Nga lëkundjet e forma sizmike, sipas raportimeve, janë shkaktuar dëme të shumta material, me shtëpi të vjetra të rrënuara në fshatin Iraklio.

Vlen të përmendet se tërmeti ishte i magnitutës 5.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra e saj ishte vetëm 5 km thellësi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button