Bota

Pallati përfshihet nga zjarri, 25 të plagosur në Suedi

Mediat e huaja raportojnë se policia ka hetimet dhe deri tani nuk ka asnjë persona të dyshuar për ngjarjen.

Shërbimet zjarrfikës dhe ambulanca kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe janë duke punuar për të larguar nga ndërtesa banorët.

“Banesat dhe shkallët janë dëmtuar. Është e paqartë për momentin se çfarë e shkaktoi shpërthimin”, thanë shërbimet e urgjencës në Gothenburg.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button