Lajme

Parcelat e kanabisit ”pezullojnë” shefin e parë të policisë në vend

Mësohet se është pezulluar nga detyra shefi i komisariatit të Policisë në Gjirokastër, Besnik Lika.

Kjo për shkak se ai dyshohet se ka shpërdoruar detyrën, dhe ka lejuar kultivimin e bimëve të kanabisir në disa zona të ndryshme të territorit.

Vetëm disa ditë më parë u raportua se efektivë të Tiranës kishin mbërritur në Gjirokatër dhe kishin asgjesuar rreth 2 mijë rrënjë kanabis sativa. Ndërkohë që i njëjtu fenomen kishte ndodhur në Përmet, duke e çuar numrin total të bimëve të asgjesura në 3 mijë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button