Lajme

Zjarr në një aeroport në Greqi, era favorizon përhapjen e flakëve

Mëngjesin e kësaj të shtune një aeroport në Greqi është përfshirë nga flakët.

Mediat greke bëjnë me dije se flakët kanë përfshirë aeroportin ushtarak të Araxos, në një zonë rurale pranë depove të municioneve.

Sipas informacioneve bëhet me dije se zjarri fillimisht është përhapur për shkak të erës që frynte, por fatmirësisht zjarrëfikëset kanë vënë nën kontroll situatën.

Ndërkohë në ndihmë të zjarrëfikseve për shuarjen e zjarrit janë dhe dy avionë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button