Lajme

Aksidentohet “BMW” në Qafë- Thanë, plagoset shoferi dhe 3 pasagjerët

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në aksin rrugor Librazhd- Qafë Thanë. Policia njofton se një makinë tip “BMW” ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë plagosur shoferi dhe 3 pasagjerët. Gjendja e tyre shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën.

Librazhd/ Informacion paraprak. Më datë 03.10.2021, rreth orës 10:10, në aksin rrugor Librazhd-Qafë Thanë, në rrugen e re akoma të papërfunduar, shtetasi E.H., 33 vjeç, banues në Korçë, duke drejtuar mjetin tip “BMË”, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë është dëmtuar vetë si dhe janë dëmtuar lehtë tre shtetas të huaj sirianë të cilët ishin pasagjer në këtë automjet.

Të dëmtuarit ndodhen në spital për ndihmë mjeksore jashtë rrezikut për jetën. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button