Lajme

Rriten temperaturat, ja parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti në vendin tonë ditën e sotme do jetë i qëndrueshëm. Sipas MeteoAlb, pjesën më të madhe të ditës do kemi dominim të kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe vranësira të pakta në shtrirjen Lindore. Në pjesën e dytë të ditës dhe në vijim do shfaqen vranësorat kalimtare edhe në ultësirën perëndimore.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 27°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h kryesisht nga drejtimi Jugor duke sjell dallgëzim 2 – 3 ballë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button